Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

W bieżącym roku szkolnym odbył się 47 Międzynarodowy Konkurs Twórczości Dziecięcej – PENTEL,
Dnia 6 czerwca rozpoczęły się zmagania w XII Maratonie Matematycznym o Puchar Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym
W dniu 3 czerwca 2017 r. w Gimnazjum nr 3 im. Aleksandra Kamieńskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Gimnazjalnego Konkursu Poetyckiego.
30 maja 2017 r. w Amfiteatrze w Parku Jana Pawła II odbył się Turniej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej organizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach akcji „Widzę – Reaguję 2017”.
Nasza szkoła brała udział
XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs czytelniczo-plastyczny pt. „Piotrkowskie legendarium i historicum”,
7 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Turniej „Ratujemy Życie”.
7 kwietnia 2017r.w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji UŁ w Łodzi odbyła się uroczystość podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów.